Weź leasing na swoją firmę

Sprawdzone firmy leasingowe

Coraz większe ilości nowych przedsiębiorców właśnie w ten sposób decydują się na pozyskanie nowych środków trwałych do swoich firm. Niezależnie, czy są to maszyny, urządzenia, nieruchomości, czy najpopularniejsze od lat – samochody. Leasing niezmiennie każdego roku od wielu lat notuje rekordowe roczne wyniki. To z pewnością najlepsza rekomendacja. Już miliony firm w kraju zaufało temu sposobowi finansowania. Obecnie dostępny jest leasing dla firm (operacyjny, finansowy, zwrotny) oraz leasing konsumencki, dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczych – jednak nie jest on szeroko dostępny i nie jest promowany. Przejdźmy zatem do definicji leasingu. Jest to umowa pisemna zawierana pomiędzy firmą leasingową, nazywaną finansującym lub leasingodawcą, a klientem, inaczej korzystającym lub leasingobiorcą. W ramach ten umowy, finansujący zobowiązuje się do przekazania w użytkowanie środka trwałego ustalonego w umowie leasingobiorcy. Ten z kolei jest zobligowany do spłacania go w określonych terminach i kwotach. Do obowiązków korzystającego należą również – wykorzystywanie środków trwałych zgodnie z ich przeznaczeniem, w przeciwnym razie mogą zostać one odebrane.

Pozostałe informacje

Trzeba pamiętać również o tym, że wybierając leasing samochodowy będziemy zmuszeni na wykupienie pełnego pakietu ubezpieczenia u ubezpieczyciela wskazanego przez firmę leasingową. leasing
W większości przypadków nie będą również brane pod uwagę wypracowane do tej pory zniżki za bezszkodową jazdę. Jednak dzięki korzystnym umową pomiędzy firmą leasingową, a ubezpieczycielem i tak każdy klient może liczyć na atrakcyjne zniżki, których w przeciwnym razie by nie dostał. Wybierając najpopularniejszy – leasing operacyjny – występuje kwota wykupu, gdyż w trakcie umowy trzeba zamortyzować minimum czterdzieści procent wartości pojazdu. Nie ma wymogu wykupu, jednak jeśli tego nie zrobimy, leasingowany dotychczas środek trwały wraz z końcem umowy zostanie odebrany klientowi. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby po zakończonej jednej umowie leasingowej, podpisać kolejną na zupełnie nowy samochód. Leasing jest również tak bardzo popularny, gdyż zapewnia naprawdę dobrą optymalizację podatkową. Jeśli np. auto jest wykorzystywane tylko w firmie, to można odliczyć nawet sto procent podatku VAT.

Advertisements